3 Maj
2018

Kuchnia kojarzy się nam z przygotowywaniem posiłków, lub też z miejscem gdzie coś spożywamy – w wielu domach kuchnia jest teraz połączona z jadalnią (Mój artykuł na ten temat: Moda na kuchnie i jadalnie w salonie). Niezależnie od tego, czy jest to dla Was dobre rozwiązanie – czy wolicie tradycyjną budowę kuchni, to na pewno często czujecie, że czegoś w kuchni Wam brakuje – ale nie wiecie czego. W tym wpisie przeczytacie o ciekawych dodatkach do naszej kuchni.

Lodówka z ekranem

Dzisiaj wiele rzeczy jest opartych na działaniu komputera. Niektóre nawet mogą mieć komputer w sobie – tak jak na przykład niektóre lodówki. Zazwyczaj posiadają one mały ekran, o przekątnej kilkunastu cali – który i tak jest wystarczający żeby w czasie gotowanie móc na tym ekranie obejrzeć jakiś ciekawy film. Można też z tego skorzystać w taki sposób, że jeżeli nie wiemy jak przygotować konkretną potrawę, to na tym ekranie wyświetlamy sobie film instruktażowy, lub przepis. Zazwyczaj komputery w takich lodówkach oparte są na systemie Android – więc nie ma co się martwić o kompatybilność.

Pochłaniacze zapachu do lodówki

W zależności od tego, co przechowujemy w naszej lodówce, po otwarciu jej może w nas uderzyć nieprzyjemny zapach. Można temu zapobiec w prosty sposób – korzystając z pochłaniaczy zapachu. Działają one na bazie specjalnego filtra, który co jakiś czas trzeba wymienić. Zazwyczaj ten filtr jest zamknięty w kulce z metalu – w której są dziurki.

Maszyna do klejenia pierogów

Jest to bardzo ciekawe urządzenie, które znacznie ułatwia, przyśpiesza i uprzyjemnia lepienie pierogów. Jej działanie jest proste – wsadza się do niej ciasto, wrzuca się dodatki i zaciska. I tak z każdym pierogiem. Sama taką maszynkę posiadam, i jest naprawdę fajna i przyjemna w użytkowaniu.

Podsumowanie

Jest wiele innych ciekawych akcesoriów do kuchni, ale moim zdaniem te trzy są najciekawsze. Od siebie polecam maszynki do pierogów – bardzo przyjemnie ich się używa. Ja swoją kupiłam przez internet.