4 Gru
2016

14455423103_b9fe08103a_z

Przed rozpoczęciem dogłębnego czyszczenie kuchni, podejmij odpowiednie kroki, aby się przygotować. Przetrzyj wszystkie obszary kuchni, aby przygotować powierzchnie do pracy, następnie napełnij zlew z mieszaniną roztworu czyszczącego, tak aby łatwo można było moczyć szmatkę w trakcie procesu czyszczenia twojej kuchni.

Zacznij od czyszczenia jednej strony kuchni, wycierając każdą powierzchnię w małych sekcjach od góry do dołu. Zostaw swoją kuchenkę mikrofalową oraz zlew na sam koniec sprzątania.

Jak usunąć smugi z urządzeń ze stali nierdzewnej?

Musisz dużo się namęczyć, aby zobaczyć, że urządzenia ze stali nierdzewnej są odpowiednio czyste. Najlepiej do czyszczenie tego typu urządzeń nadaje się szmatka bawełniana i jakiś płyn do mycia szyb (lub płyn do czyszczenia stali nierdzewnej), czyść do momentu, aż stal nie będzie błyszczeć.

Jeśli zabierasz się do czyszczenia kuchenki mikrofalowej, polecamy przed myciem włożyć do niej szklankę wody, ustawić na największą moc i włączyć na kilka minut. To bardzo ułatwia późniejsze czyszczenie mikrofalówki.

Po usunięciu wszelkich brudów z kuchenki mikrofalowej, lodówki, zmywarki i kuchenki, możesz użyć jakiś środków nabłyszczających, aby twoje urządzenia w kuchni wyglądały jeszcze lepiej. Następnie zakończ czyszczenie kuchni poprzez zamiatanie lub odkurzanie podłogi, a następnie zetrzyj ją.

Dojrzewanie owoców, brudne naczynia, zwykle przyciąga muszki owocówki. Jeśli czysta kuchnia nadal przyciąga te owady, spróbuj częściej wynosić śmieci lub położyć jakąś pułapkę.

Harmonogram czyszczenia kuchni

Aby utrzymać czystą kuchnię, użyj następującego harmonogramu:

  • Dziennie: Codziennie przecieraj meble kuchenne, zmywaj naczynia i zamiataj podłogę.
  • Raz w tygodniu: Co najmniej raz w tygodniu powinieneś przetrzeć mopem podłogę. Niekiedy powinieneś zająć się takimi czynnościami jak czyszczenie mglistych kieliszek do wina.
  • Miesięcznie: Należy upewnić się, że wszystkie szafki, kredensy i lodówki są oczyszczone ze zbędnej i przestarzałej żywności oraz z przedmiotów, które nie są już Ci potrzebne.
  • Rocznie: Raz na rok (co najmniej) należy głęboko oczyścić kuchnię. Oznacza to, że twoje czyszczenie powinno dotrzeć do tyłu każdej szafki czy półki. Powinieneś odpowiednio wyczyścić wszystkie urządzenie znajdujące się w twojej kuchni.